XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”

W niedzielę 23 czerwca w Zielonce koło Warszawy odbędzie się organizowany pod patronatem Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji przez Fundację Polską Raoula Follereau przy współudziale Uniwersytetu Otwartego UKSW XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”.

Spotkanie rozpocznie się w samo południe paradą niepełnosprawnych dzieci, którą poprowadzi góralska kapela w asyście zabytkowych motocykli z klubu „Wehikuł Czasu”. Po Mszy św. odprawionej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 13.00 na Placu Jana Pawła II odbędzie się finałowy koncert w czasie którego wystąpią między innymi: góralski Zespół Zbyrcok, Międzynarodowy Chór Afrykański z katedry w Evry oraz znany zespół „Raz dwa trzy”. Wystąpią także goście z Ukrainy i Białorusi. Jak co roku przez cały dzień czynne będą stoiska misyjne oraz harcerska kawiarnia ze słynną zupą z krokodyla. Podczas Festiwalu zostanie wręczona doroczna nagroda im. Małej Ani z Zielonki przyznawana za wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu wartości kultury chrześcijańskiej wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do udziału w tym dorocznym święcie misjonarzy i ich dobroczyńców.

List od ks. abpa  Henryka Hosera