Kierownik UO UKSW w Paryżu

W związku z przygotowaniem cyklicznych ekumenicznych sesji Międzynarodowego Centrum Formacji Chrześcijańskiej oraz Szkoły Katedralnej w Łucku na Ukrainie kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata zorganizował we Francji dwa robocze spotkania dotyczące określenia programu i zasad współpracy przy realizacji projektu.

W niedzielę 28 września br. w kurii biskupiej w Evry wraz z towarzyszącym mu przedstawicielem ordynariusza diecezji łuckiej ks. bpa Witalija Skomarowskiego, drem Sergiuszem Prokopiukiem rozmawiał z arcybiskupem kościoła chaldejskiego diecezji Kirkuk w Iraku Yosifem Thomasem Mirkisem o. p. oraz bpem Michelem Dubostem, przewodniczącym komisji Episkopatu Francji do spraw dialogu międzyreligijnego. Drugie spotkanie odbyło się 29 września w siedzibie Union Internationale des Associations Raoul Follereau w Paryżu z udziałem dyrektora Institut Leon Harmel Jeana Soubrier, dyrektora Réseau Académique International Francophone Jean Pierra Audoyeroraz Prezydenta UIARF Michela Récipon. Przedstawiony projekt edukacyjno-formacyjny o charakterze ekumenicznym spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników spotkania, którzy zadeklarowali czynny udział w jego realizacji. Realizowane przy współudziale Uniwersytetu Otwartego UKSW sesje formacyjne mają być jedną z form przygotowań do zaplanowanych na rok 2016 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.