Inauguracja Akademii Formacji Chrześcijańskiej UO UKSW

We czwartek 6 listopada br. w kaplicy „Res sacra miser” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowo utworzonej na mocy umowy między Uniwersytetem Otwartym UKSW a Zespołem Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski Akademii Formacji Chrześcijańskiej UO UKSW.

Spotkanie, w którym wzięła udział ponad dwudziestoosobowa grupa studentów z Ukrainy, Białorusi i Litwy otworzył dyrektor Zespołu ks. Leszek Kryża. Cele, zadania i formy pracy Uniwersytetu Otwartego UKSW przedstawił dr Kazimierz Szałata. Natomiast wykład inauguracyjny na temat fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego opartego na podstawowych wartościach wygłosił dr Karol Mazur z Muzeum Powstania Warszawskiego. Po wykładzie odbyła się ożywiona dyskusja, która ujawniła, jak bardzo ważna jest dla naszych gości historia polskiej drogi do niepodległości. Na koniec uczestnicy spotkania wzięli udział we Mszy św.