Kierownik UO UKSW na pogrzebie André Récipon w Paray le Moniale

We wtorek 21 stycznia 2015r. kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata wziął udział w pogrzebie syna duchowego sługi Bożego Raoula Follereau ś. p. André Récipon. Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray le Moniale (miejsce objawień Marguerite-Marie Alacoque), w której oprócz rodziny zmarłego uczestniczyli przedstawiciele ruchu Follereau z kilku krajów Europy i Afryki.

Biorący udział w koncelebrze bratanek zmarłego ks. Norbert Récipon w wygłoszonej homilii przypomniał, że zmarły nie tylko kontynuował dzieło Follereau, ale je rozwijał wspierając na wszelkie sposoby Chrystusowy Kościół w jego misyjnym wymiarze. Wspierał przede wszystkim pracę misjonarzy pracujących wśród trędowatych, ale też dbał o rozwój kultury i katolickiego szkolnictwa na poziomie uniwersyteckim. W ramach Międzynarodowego Centrum Formacji Chrześcijańskiej i Międzynarodowej Federacji Alberta Wielkiego dbał o intelektualną i duchową formację młodzieży z Europy Wschodniej.

W czasie stanu wojennego wraz z córką Chantal organizował konwoje pomocy humanitarnej, wspierał wyjeżdżających na zagraniczne studia kapłanów i siostry zakonne, był jednym z fundatorów Seminarium Polskiego w Paryżu. Za to wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy od zmarłego przyjaciela i dobroczyńcy polskiego kościoła dr Kazimierz Szałata złożył podziękowanie na ręce syna Michela Récipon pełniącego aktualnie funkcję prezydenta Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau.