Ks. dr Daniel Foucher w UKSW

W dniach 9 -11 lipca przebywał w Warszawie na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego UKSW znany duszpasterz, pisarz, teolog i filozof ks. dr Daniel Foucher z Nantes. Francuski gość, który jest autorem blisko 60 książek i kilkuset konferencji wygłoszonych w różnych częściach świata, w towarzystwie kierownika UO UKSW dra Kazimierza Szałaty zwiedził naszą Uczelnie, zapoznał się z jej historią i aktualną ofertą dydaktyczną realizowaną na dziesięciu wydziałach.

Ze szczególnym zainteresowaniem spotkała się nasza inicjatywa pomocy kościołowi katolickiemu w krajach postsowieckich realizowana w ramach Szkoły Katedralnej w Łucku na Ukrainie oraz w Akademii Formacji Chrześcijańskiej UO UKSW dla studiujących w Polsce studentów ze Wschodu. Ks. Foucher przekazał dla Biblioteki UKSW zbiór wszystkich swoich książek. Dziękując za ten cenny dar dr Kazimierz Szałata przekazał w imieniu naszej Uczelni pamiątkowy album „Nasz Rektor” poświęcony tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej ks. prof. Ryszardowi Rumiankowi.