Z udziałem Rektora UKSW Inauguracja Żoliborskiej Akademii Rodziny

We wtorek 17 listopada br zainaugurowała swoją działalność Żoliborska Akademia Rodziny UO UKSW. Jest to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Otwartego UKSW oraz Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Pierwsze spotkanie odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Limanowskiego przy ul. Felińskiego 15 na warszawskim Żoliborzu.

Wykład inauguracyjny na temat najpilniejszych problemów wychowawczych związanych z wyzwaniami współczesności wygłosił rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński. Kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata wraz z panią naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Dzielnicy Żoliborz Alicją Tyc zaprezentowali program współpracy między Uczelnią a Urzędem Dzielnicy w ramach Żoliborskiej Akademii Rodziny UO UKSW. Po oficjalnym otwarciu cyklu żoliborskich wykładów uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka na temat wpływu uzależnienia dziecka od narkotyków na relacje w rodzinie.