Nie żyje jeden z liderów Szkoły Katedralnej w Łucku

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. dra Eugeniusza Szymonowicza, wspaniałego lekarza i humanisty, który był jednym z liderów Szkoły Katedralnej UO UKSW w Łucku na Ukrainie. Pan Doktor zadziwiał nas wszystkich nie tylko swoją wiedzą medyczną, ale i filozoficzno-teologiczną, swoją serdecznością, delikatnością a nade wszystko mądrością. To wielka strata dla Szkoły Katedralnej w Łucku, dla środowiska polonijnego i lekarskiego naszych Wschodnich Kresów. Jego postawa godnej walki z ciężką chorobą a także stała wrażliwość na cierpienie innych, będzie dla nas wszystkich niedoścignionym wzorem.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi Doktorowi Szymonowiczowi wszelki trud związany ze służbą na rzecz kościoła katolickiego na Wołyniu, którego troską była zawsze posługa na rzecz chorych i cierpiących.

Wieczne Odpoczywanie Racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki.

Dr Kazimierz Szałata

kierownik UO UKSW w Łucku