Dyplomy w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary

We czwartek 16 czerwca 2016 w Zielonce koło Warszawy odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary. Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczył ks. prof. Stanisław Stefanek. Podczas uroczystej sesji naukowej, którą poprowadził kierownik Uniwersytetu Otwartego dr Kazimierz Szałata wykład na temat „Rodzina skarbem kościoła” poprowadził ks. prof. bp Stanisław Stefanek.

W swoim syntetycznym wystąpieniu ksiądz biskup podkreślił znaczenie, jakie kościół przypisuje rodzinie. Wymownym tego dowodem jest fakt, że zarówno pontyfikat papieża Jana Pawła II, jak i papieża Franciszka rozpoczynał się od synodu poświęconego rodzinie. Jak zauważył ks. biskup, obydwaj papieże posługują się różnymi językami, głosząc tę sama naukę o kapitalnym znaczeniu rodziny dla przyszłości świata.

W drugiej części spotkania, słuchacze Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary otrzymali dyplomy. Obecny na uroczystości gospodarz miejsca, ks. proboszcz Kazimierz Seta złożył na ręce dra Kazimierza Szałaty podziękowania dla Uniwersytetu Otwartego UKSW za cenną inicjatywę upowszechniania wiedzy teologicznej i pogłebiania wiary chrześcijańskiej poza murami uczelni.

Fotorelacja: Michał Szałata i Dariusz Baran