O mediach i internecie w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary

Media i internet w kościele były tematem styczniowego spotkania w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary, które poprowadził kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata. Tym razem gościem wieczoru w Auli Jana Pawła II w Zielonce był ks. prof. Józef Kloch z Wydziału Teologicznego UKSW, który w swoim wykładzie podzielił się wynikami badań na temat mediów i internetu, jako środków ewangelizacji w Polsce i na świecie.

Okazuje się, że Polska jest jednym z pierwszych krajów, które zaczęły używać sieci do przekazywania religijnych informacji. Najpopularniejszym sposobem komunikowania się w kościele zostają strony internetowe, które zdecydowanie górują nad portalami społecznościowymi typu Facebook czy Twitter. Bierze się to głównie stąd, że gospodarzami stron są sami administratorzy, podczas gdy Facebook czy Twitter są moderowane a nawet, jak mogliśmy się niedawno przekonać, cenzurowane przez operatora. Na zakończenie ksiądz profesor przedstawił najciekawsze portale katolickie, do których warto zaglądać. Podczas dyskusji zaproponowano, by na stronie internetowej UO UKSW publikować najbardziej wartościowe portale katolickie.