64 Światowy Dzień Trędowatych

Uniwersytet Otwarty UKSW włącza się w ogólnopolskie obchody przypadającego w ostatnią niedzielę stycznia Światowego Dnia Trędowatych, które od dwudziestu lat organizuje Fundacja Polska Raoula Follereau. W ramach obchodów przygotowano szeroko zakrojoną kampanię medialną  z publikacjami prasowymi oraz audycjami w Polskim Radiu i Telewizji. Wydrukowano i przekazano do poszczególnych diecezji kilkadziesiąt tysięcy ulotki informacyjnej, plakatów i tekstów dorocznego apelu prezesa Fundacji na Dzień Trędowatych.

W najbliższych dniach dr Kazimierz Szałata wygłosi kilka konferencji w Warszawie, Bychawie, Lublinie i Zamościu. Podobne wykłady odbędą się w Uniwersytetach Trzeciego Wieku współpracujących z UO UKSW.

Od kilku lat swoje obchody Światowego Dnia Trędowatych organizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie działa założona przez p. dr Wandę Błeńską Fundacja Redemptoris Missio.

Poniżej materiały informacyjne.

Apel na 64 Dzień Trędowatych

Oficjalne dane dotyczące trądu na świecie

TRĄD w 2017 roku