TRENING UMIEJĘTNOŚCI ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW

2. Nazwa kursu TRENING UMIEJĘTNOŚCI ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW
3. Prowadzący

Agnieszka Machnowska, CSiDZ

Psycholog (absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej)

Trener umiejętności psychospołecznych (absolwentka  Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego przy Ośrodku Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA)

4. Forma zajęć warsztaty
5. Liczba godzin 18
6. Termin

Kurs może odbywać się w czasie wakacji lub po wakacjach.

7. Cena  360 zł
8. Cel kursu

OpanowPoznanie podstawowej wiedzy z zakresu konfliktów. Nabycie umiejętności rozpoznawania rodzajów konfliktów oraz analizy sytuacji konfliktowej. Poznanie stylów i procedur rozwiązywania konfliktów. anie języka angielskiego na poziomie B2 używanego w kontaktach handlowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na komunikację.

9. Warunki wstępne

brak

10. Treści Definicja i wzorzec konfliktu Morton’a, Deutsch’a. Koło konfliktu. Schematy analizy sytuacji konfliktowej. Przyczyny konfliktów. Rola emocji w rozwiązywaniu konfliktów. Procedury rozwiązywania konfliktów: negocjacje, mediacje, facylitacja. Style negocjacyjne. Zasada win-win.
11. Oczekiwane efekty kształcenia

Uzyskanie wiedzy na temat rodzajów konfliktów.  Autodiagnoza własnego stylu rozwiązywania konfliktów. Nabycie umiejętności rozpoznawania rodzaju konfliktu i konstruktywnego podejścia do sytuacji konfliktowej. Poznanie metod rozwiązywania konfliktów.

12. Zasady zaliczenia

Obecność na zajęciach oraz uzyskanie pozytywnej oceny z rozmowy końcowej.