Akademia Colloquia Gostiniensia - parafia pw. św. Marcina w Gostyninie

Colloquia Gostiniensia UO UKSW powołane zostały 3 czerwca 2014 roku na mocy umowy o współpracy zawartej między Uniwersytetem Otwartym UKSW a parafią Świętego Marcina w Gostyninie. Wykłady odbywają się w Gostyninie przy ul. Jana Pawła II 15 w sali dolnego kościoła. Wykłady mają charakter otwarty. Stali słuchacze otrzymują wpisy do indeksów oraz końcowe dyplomy. Koordynatorem zajęć ze strony parafii jest proboszcz ks. kan. mgr Ryszard Kruszewski.

19.10.2016 - ks. dr hab. Waldemar Linke: Czy Biblia wyjaśnia nam sens cierpienia?

30.11.2016 - ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski: Bliskość i czułość Boga a problemy moralne osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

22.03.2017 - red. Marcin Witan: Wymiana darów Ducha Świętego w dialogu ekumenicznym.

26.04.2017 - ks. prof. UKSW dr hab. Józef Grzywaczewski: Pokuta w tradycji kościoła.

31.05.2017 - prof. UKSW dr hab. Wojciech Necel: Kościół wobec uchodźców

21.06.2017 - prof. Grzegorz  Łęcicki: Rodzina w nauce Kościoła

Miejsce spotkań: zajęcia odbywają się w dolnym kościele przy ul. Jana Pawła II 15.

Godzina 19.00.

Wykłady są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Organizatorzy: Uniwersytet Otwarty UKSW oraz parafia pw. św. Marcina w Gostyninie.