Dylematy moralne w Akademii Dialogu Społecznego

Trudne dylematy moralne związane z historią pułkownika Ryszarda Kuklińskiego były przedmiotem kolejnego spotkania, jakie miało miejsce we czwartek 11 grudnia br. w Akademii Dialogu Społecznego UO UKSW w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkanie poprzedziła wizyta kierownika Uniwersytetu Otwartego UKSW dra Kazimierz Szałaty u nowego, kilka dni wcześniej zaprzysiężonego burmistrza miasta pana Jerzego Bauera. Podczas spotkania w magistracie rozmawiano na temat perspektyw dalszej współpracy naszej uczelni z miastem, w ramach wspólnie powołanej Akademii Dialogu Społecznego UO UKSW.

Prelekcję Filipa Frąckowiaka na temat trudnych wyborów, przed jakimi stanął pułkownik Kukliński, który w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia ujawnił groźne, tajne dokumenty Układu Warszawskiego poprzedziła projekcja fragmentu filmu Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Podczas wieczoru rozmawiano także o założonym przez ś. p. prof. Józefa Szaniawskiego muzeum pamięci o Kuklińskim, którym obecnie kieruje pan Frąckowiak.